BBC: BOJCOW Z TYSONEM W ELIMINATORZE WBC

Redakcja, BBC

2012-11-01

Dopiero co kilkanaście godzin wcześniej Dan Rafael z ESPN pisał o występie Denisa Bojcowa (31-0, 25 KO) podczas gali w Hamburgu na wieczorze Wach vs Kliczko, a teraz dziennikarze BBC podali do wiadomości, że mocno bijący Rosjanin poleci jednak do Belfastu, by tam 1 grudnia skrzyżować rękawice z Tysonem Fury (19-0, 14 KO).

Co ciekawe wcześniej Bojcow przyznał, że chętnie stanie oko w oko z angielskim "wieżowcem", lecz tylko jeśli federacja WBO, która klasyfikuje go na pierwszym miejscu, uzna ten pojedynek za oficjalny eliminator do tytułu.

Zdaniem angielskich żurnalistów potyczka Denisa z Tysonem rzeczywiście będzie miała taki status, ale nie pod banderą WBO, a według WBC. Jest to o tyle zastanawiające, że dwa tygodnie później w Wenezueli Chris Arreola (35-2, 30 KO) spotka się z Bermane Stivernem (22-1-1, 20 KO), a ta walka już wcześniej została przez WBC zaaprobowana jako pojedynek o miano oficjalnego pretendenta.

Wyjścia są dwa - w razie abdykacji z tronu Witalija Kliczki (45-2, 41 KO) i przejścia na emeryturę, lepszy z dwójki Fury vs Bojcow zmierzy się potem o tytuł wakujący ze zwycięzcą starcia Arreola vs Stiverne. Druga opcja jest taka, że starszy z braci Kliczko po prostu najpierw zostanie zobligowany do walki z tryumfatorem jednego, a potem drugiego pojedynku.