STEVENSON WYGRYWA Z GEORGE'EM

2012-10-13

Adonis Stevenson (19-1, 16 KO) całkowicie zdominował Dona George'a (23-3-1, 20 KO) i dzięki poddaniu go w dwunastej rundzie zapewnił sobie status oficjalnego pretendenta do tronu IBF wagi super średniej.

Pierwsze minuty były jeszcze wyrównane, lecz regularne i systematyczne akcje ciosami na korpus przyniosły efekt w piątym starciu, kiedy George dwukrotnie przyklęknął na kolano. Po minutowej przerwie kryzys jeszcze nie minął i Don był liczony po raz trzeci w szóstej odsłonie.

Amerykanin robił co mógł, ambitnie odpowiadał, jednak w ostatniej rundzie znów zapoznał się z deskami dwa razy, zaś sędzia po piątym liczeniu zdecydował się przerwać potyczkę i ogłosić zwycięstwo doświadczonego Kanadyjczyka przez TKO.