WASILEWSKI: WŁODARCZYK MOŻE WALCZYĆ JESZCZE W TYM ROKU

Redakcja, Eurosport

2012-10-11

Dobra wiadomość dla kibiców polskiego boksu. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk jeszcze w tym roku może wyjść na ring. We wrześniu polski pięściarz pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Francisco "Czarodzieja" Palaciosa w walce wieczoru podczas gali Wojak Boxing Night we Wrocławiu. Włodarczyk tym samy po raz czwarty obronił pas mistrza świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej.

- Realny termin mojego powrotu na ring to pewnie luty - mówił tuż po walce z Palaciosem "Diabo".

Jak sie okazuje polski pięściarz może walczy jeszcze w tym roku.

- Jeśli chodzi o rywala Krzyśka, to jeszcze nie mamy konkretnego nazwiska. Oczywiście rozmawiamy z kilkoma pięściarzami, ale są to jeszcze do niczego niezobowiązujące rozmowy. Nawet nie wykluczamy walki "Diablo" jeszcze w tym roku, ale to wszystko zależy od stacji telewizyjnych, a nie od naszego widzimisię - przyznał promotor polskiego pięściarza, Andrzej Wasilewski.

Wśród kandydatów na najbliższego rywala Włodarczyka promotor Wasilewski najgłośniej mówi o Royu Jonesie i Antonio Tarverze. Jednak ten ostatni z pewnością nie będzie walczył przez najbliższy rok. W organizmie amerykańskiego boksera po czerwcowej walce z Lateefem Kayode wykryto niedozwolone środki wspomagające.