FUENTES PRZEŁAMAŁ CALDERONA

2012-10-07

Moises Fuentes (16-1, 8 KO) po raz drugi obronił tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii słomkowej, odprawiając przed czasem wielkiego championa tego limitu minionej dekady, Ivana Calderona (35-3-1, 6 KO).

Miniaturowy, mierzący zaledwie półtora metra Calderon zaczął dobrze i momentami był nieuchwytny dla nacierającego na niego z pasją Meksykanina, który z kolei przy wadze 47,6 kilograma ma aż 172 centymetry wzrostu. Wyglądało to momentami zabawnie, kiedy po przestrzelonym sierpie wpadał na liny, jednak konsekwentnie szedł do przodu i czekał na swoją okazję. Calderon celnie kontrował, lecz jego uderzenia nie robiły na mistrzu żadnego wrażenia, co najwyżej na sędziach punktowych.

Fuentes (na zdjęciu) w końcówce czwartego starcia dopadł nareszcie pretendenta w narożniku i przez kilkanaście sekund obijał seriami z obu rąk. Tego jednak wyratował gong. Nie było tego widać, ale najwyraźniej już wtedy Calderon został naruszony, bowiem pomimo minutowej przerwy wyszedł do piątej rundy jakoś bez tego wcześniejszego błysku i po kilkunastu sekundach - znów będąc zamkniętym w narożniku, przyklęknął na kolano po ciosie na dół. Po liczeniu do ośmiu mistrz ciosami na korpus jeszcze dwukrotnie rzucił mańkuta z Portoryko na deski, aż po trzecim nokdaunie sędzia ringowy w końcu przerwał potyczkę.