DIAZ NIE BOI SIĘ O COTTO

Jhonny Gonzalez, boxingscene.com

2012-09-29

Mistrz świata WBA regular w wadze junior średniej, Austin Trout (25-0, 14 KO), spodziewa się, że warunki fizyczne pomogą mu w odniesieniu zwycięstwa nad wyraźnie mniejszym portorykańskim wojownikiem - Miguelem Angelem Cotto (37-3, 30 KO), kiedy przyjdzie im się zmierzyć 1 grudnia w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Pedro Diaz, trener blisko 32-letniego "Junito", nie obawia się o swego podopiecznego. Kubański szkoleniowiec będzie pracował z Miguelem w Portoryko przez kolejne dwa tygodnie, potem przeniosą obóz przygotowawczy do Big Bear w Kalifornii, a treningi zakończą już na Florydzie.

- Słowa Trouta nie robią na mnie wrażenia. Margarito był wyższy, miał lepszy zasięg i był silniejszy. Yuri Foreman podobnie. Przewaga wzrostu nie jest prognostykiem zwycięstwa. Lewa ręka, której Trout zamierza tyle używać, też nie. Tak samo szybkość - twierdzi Diaz. - Żeby wygrać niezbędne są dobre przygotowania, odpowiednia taktyka i pragnienie zwycięstwa. Zamierzamy wygrać. Miguel będzie mistrzem świata po raz piąty.