MUHAMMAD: TSZYU? KIM ON JEST?!

David P. Greisman , boxingscene.com

2012-09-22

Trener Hasima Rahmana (50-7-2, 41 KO) Eddie Mustafa Muhammad jest zadowolony z formy swojego podopiecznego przed zaplanowaną na następną sobotą potyczką z Aleksandrem Powietkinem (24-0, 16 KO). Weteran wagi ciężkiej podobno nie ma żadnych problemów na sparingach, boksując w wysokim tempie. Amerykański team nastawia się na nokaut i zdobycie tytułu WBA.

- Hasim wygląda naprawdę dobrze. Przeboksował dzisiaj 10 dobrych, szybkich rund. Nie będę zdziwiony jeśli Hasim znokautuje Powietkina. Będziemy szukali właśnie takiego rozwiązania, nie zamierzamy czekać na decyzję sędziów. Robimy wszystko, by osiągnąć cel. Aleksander był zraniony po ciosach cruisera, moim zdaniem Huck wygrał tamten pojedynek – komentował znany w środowisku szkoleniowiec.

Nie wiedzieć czemu, Muhammad był mocno podirytowany na trenera Rosjanina Kostyę Tszyu.

- Kim jest ten cały Tszyu? No kim on jest? Ja zdążyłem więcej zapomnieć niż on w ogóle wie o boksie! Dopóki Kostya nie wskoczy na ring i nie będzie chciał pomagać Powietkinowi, dopóty nie zaprzątam sobie nim głowy. Zobaczymy co trener powie, gdy jego pięściarz dostanie czysty cios na szczękę – zakończył lekko podburzony 60-latek.