ROACH UJAWNIA KULISY ROZSTANIA Z KHANEM

Rick Reeno, boxingscene.com

2012-09-12

Freddie Roach potwierdza doniesienia o zakończeniu współpracy z byłym zunifikowanym mistrzem świata dywizji junior półśredniej - Amirem Khanem (26-3, 18 KO). 25-letni Brytyjczyk zamierza ogłosić nazwisko nowego trenera w przyszłym tygodniu.

Roach twierdzi, że manager Asif Vali i ojciec pięściarza Shah Khan chcieli zatrzymać Freddiego, ale tylko pod warunkiem, że ten pozbędzie się swoich dwóch największych gwiazd - Manny'ego Pacquiao (54-4-2, 38 KO) i Julio Cesara Chaveza Jr (46-0-1, 32 KO).

Po nieoczekiwanej lipcowej porażce przed czasem z rąk Danny'ego Garcii (24-0, 15 KO), Amir głośno narzekał na fakt, że szkoleniowiec nie poświęca mu wystarczającej ilości czasu. Khan uważa, że na tym etapie kariery potrzebuje trenera, dla którego będzie numerem jeden.

- Powiedzieli mi, że jeśli zrobię z Amira numer jeden i pozbędę się Pacquiao oraz Chaveza, są gotowi wrócić do mnie - zdradza Roach. - Odpowiedziałem, że tego nie mogę dla nich zrobić. Prosili o to na żywo i w rozmowie telefonicznej. Lubię Amira, wciąż życzę mu wszystkiego najlepszego.