ZAGRANICZNE MEDIA: IMPONUJĄCE ZWYCIĘSTWO

Redakcja, Informacja własna

2012-09-09

Zagraniczne media bokserskie stosunkowo mało uwagi poświęcają wczorajszej walce Tomasza Adamka (47-2, 29 KO) z Travisem Walkerem (39-8-1, 31 KO), bardziej skupiając się na gali w Oakland, gdzie Andre Ward zastopował w nocy Chada Dawsona. Zwycięstwo „Górala” zostało jednak odnotowane i wysoko ocenione przez branżowe serwisy, które podkreślają twardy charakter pięściarza z Gilowic.

boxingscene.com: Tomasz Adamek musiał wygrać w imponujący sposób, aby pobudzić kibiców i zbudować podwaliny pod ewentualną walkę ze Steve’em Cunninghamem. Udało się. (…) Adamek i Cunningham mogliby się ponownie spotkać pod koniec roku w Prudential Center. Ich pierwszy pojedynek, zakończony zwycięstwem Adamka na punkty, był jednym z najlepszych w 2008 roku

boxinginsider.com: Polski wojownik był już na krawędzi, ale pokonał w imponującym stylu Travisa Walkera w Prudential Center w Newark. (…) Gdyby Adamek przegrał, jego dalsza przygoda z wagą ciężką byłaby w dużych tarapatach, ale okazało się, że potrafi on dźwignąć się z desek i zatrzymać większego i silniejszego, choć gorzej wyszkolonego zawodnika.

eastsideboxing.com: Travis Walker postraszył Tomasza Adamka nokdaunem w drugiej rundzie. Adamek przetrwał jednak kryzys i sam jeszcze w tym samym starciu posłał przeciwnika na deski. Później Polak boksował mądrze i przejął kontrolę nad walkę, stopując Walkera w piątej rundzie. To dobre zwycięstwo, utrzymuje Adamka w zasięgu walki o tytuł z Władimirem Kliczką. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Adamek zaboksuje z Ukraińcem w przyszłym roku.