SZEREMETA Z KONTRAKTEM ZAWODOWYM

2012-09-06

Dwukrotny mistrz Polski amatorów, niespełna 23-letni Kamil Szeremeta został zawodnikiem grupy Babilon Promotion. Debiut Kamila będzie miał miejsce 30 września w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie w walce wieczoru Ismail Tebojew zmierzy się z Danielem Urbańskim.

Jeszcze w styczniu wydawało się, że Szeremeta podpisze kontrakt z Dariuszem Snarskim, właścicielem Boxing Production. Ostatecznie jednak bokser Hetmana Białystok związał się z Tomaszem Babilońskim. Trenerem Kamila będzie rozchwytywany po powrocie do Polski Piotr Pożyczka, który z powodzeniem pracuje obecnie z Pawłem Głażewskim.

Jako amator Szeremeta reprezentował Polskę m.in. podczas Mistrzostw Świata i Europy a w 2010 roku wygrał Turniej im. Feliksa Stamma, pokonując sensacyjnie na punkty Serika Sapijewa z Kazachstanu, który podczas zakończonych w Londynie Igrzysk Olimpijskich zdobył złoty medal w kategorii 69 kg oraz został uhonorowany Pucharem im. Vala Barkera dla najlepszego pięściarza Igrzysk. W swojej ostatniej amatorskiej walce były już pięściarz Hetmana Białystok przegrał (1-2) w finale Turnieju GP w Grudziądzu z Tomaszem Jabłońskim.