WICHROWSKA LEPSZA OD MISTRZYNI EUROPY

Jarosław Drozd/Paweł Pasiak, Informacja własna

2012-09-05

Na Ukrainie rozpoczął się wczoraj prestiżowy 4. Turniej o Puchar Miasta Nikołajewa seniorek w boksie. Oprócz zawodniczek gospodarzy w ringowe szranki stanęły pięściarki z 10 krajów, w tym odmłodzona, 9-osobowa reprezentacja Polski, którą prowadzą trenerzy Ireneusz Przywara i Paweł Pasiak.

W zgodnej opinii naszych szkoleniowców poziom zawodów jest bardzo wysoki a rywalizacja w poszczególnych kategoriach wagowych zacięta. O tym jak prestiżowo potraktowały ten start Ukrainki świadczy fakt, że w Nikołajewie wystąpi aż 27 zawodniczek z tego kraju, w tym 19 z tzw. pierwszego składu.

Nasze Panie rozpoczęły ze zmiennym szczęściem. Swoje walki wygrały Sandra Brodacka (48 kg) i Magdalena Wichrowska (tym razem 60 kg - na zdjęciu). Pierwsza z nich pokonała (5-0) Lotte Loikkanen z Finlandii a druga okazała się lepsza (14-3) od ubiegłorocznej Mistrzyni Europy wagi piórkowej, Ukrainki Natalii Briuk. Nie powiódł się start Aleksandrze Paczce (54 kg), która uległa (3-15) Ukraince z azerskim paszportem Annie Alimardanowej (bardziej znana jako Rogowicz).

Dzisiaj po godz. 16.00 w ringu zobaczymy cztery kolejne reprezentantki Polski -  Martynę Letkiewicz (54 kg), Sandrę Kruk (57 kg), Sylwię Maksym (64 kg) i Natalię Hollińską (69 kg). Co ciekawe, wszystkie rywalizować będą z zawodniczkami gospodarzy, podobnie jak Angelika Grońska (48 kg) i Wioleta Michalska (81 kg), które wystąpią jutro.