ŁOMACZENKO MÓWI 'NIE' GRUPIE KLICZKÓW

Redakcja, novostiua.net/segodnya.ua

2012-08-23

Dwukrotny mistrz olimpijski (2008, 2012), 24-letni Wasyl Łomaczenko, który już przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie zapewnił, że zamierza przejść na zawodowstwo,  nadal czeka na odpowiednią ofertę. Jednocześnie ojciec mistrza olimpijskiego, Anatolij, oznajmił, że nie widzi swojego syna w grupie promotorskiej braci Kliczków, czyli K2.  

- Wszystko zależy od tego, czy możni zawodowego boksu zaproponują nam poważną ofertę - mówi ojciec i trener Ukraińca, Anatolij Łomaczenko. - Znam wiele przypadków, kiedy naprawdę dobrzy ukraińscy pięściarze na co dzień trenowali w kraju i toczyli na Ukrainie boje o drobne trofea. Właśnie z tego powodu nie pasuje nam oferta pracy z braćmi Kliczkami - zakończył Łomaczenko senior.

Jako ciekawostkę dodajmy, że za zdobycie w Londynie złotego medalu olimpijskiego Łomaczenko otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1 mln dolarów oraz wart ok. 40 000 Euro samochód SUV VOLVO XC-90. Takie same auta otrzymali także pozostali ukraińscy medaliści olimpijscy w boksie: Aleksander Usyk (złoty), Denis Berinczik (srebny) i Taras Szelestjuk (brązowy) oraz amatorski mistrz świata z Baku Jewhen Chytrow, który w Londynie nie dotarł do strefy medalowej.