DZISIAJ PODPISY NA UMOWIE NA WALKĘ KLICZKO-WACH?

Redakcja, Przegląd Sportowy/onet.pl

2012-08-23

- Nie lubię wydawać pieniędzy, których jeszcze nie zarobiłem. Poczekajmy na walkę - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Mariusz Wach (27-0, 15 KO) , który ma się 10 listopada zmierzyć w Niemczech z Władymirem Kliczką (58-3, 51 KO). Jak informuje "PS", kontrakt na walkę wciąż nie został podpisany, pojawiły się bowiem pewne rozbieżności z obu stron.

- Darzę go ogromnym szacunkiem jako człowieka. Podobnie jak ja zaczynał w Gwardii Warszawa. Mieszkał w skromnych warunkach, walczył za parę groszy. Z takiego chłopaka wyrósł absolutny mistrz świata - chwalił Władymira Kliczkę Mariusz Wach, który ma się zmierzyć jesienią z Ukraińcem. Wciąż jednak kontrakt na walkę nie został parafowany.

- W zaproponowanym nam kontrakcie znajdują się dwa zapisy, których nie możemy zaakceptować. Nie chodzi o wysokość honorarium Mariusza Wacha. Problemem jest między innymi kwestia dotycząca przyszłych walk Mariusza - wyjaśnił w rozmowie z "PS" promotor Wacha, Mariusz Kołodziej.

Jak dodał promotor Polaka, sytuacja jest dynamiczna i już w czwartek może dojść do podpisania umowy na walkę. - Kliczko zobaczy, że to nie przelewki - zapowiada tymczasem pewny swego Wach.