TYLKO JEDNA ANGIELKA NA PODIUM IO!

Jarosław Drozd, Informacja własna

2012-08-06

Poznaliśmy nazwiska pierwszych w historii Igrzysk Olimpijskich medalistek turnieju bokserskiego kobiet.  W hali ExCel w Londynie awans do walk półfinałowych zdobyły po dwie Amerykanki, Chinki i Rosjanki oraz po jednej zawodniczce z Brazylii, Indii, Irlandii, Kazachstanu, Tadżykistanu i Wielkiej Brytanii.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH KOBIET>>>

Na szczególną uwagę zasługują punktowe wygrane Chinki Ren Cancan (51 kg) z Rosjanką Jeleną Sawieliewą, znakomitej Irlandki Katie Taylor (60 kg) z Natashą Jonas z Wielkiej Brytanii oraz Li Jinzi (Chiny, 75 kg) z kanadyjską byłą mistrzynią świata, Mary Spencer.

Niespodzianki sprawiły dwie zawodniczki, z którymi niedawno boksowały Polki. Niewielka wzrostem ale wielka duchem Mawzuna Czorajewa (60 kg) z Tadżykistanu, która przysporzyła nam i Karolinie Graczyk zmartwień podczas majowych Mistrzostw Świata, pokonała dzisiaj niespodziewanie doświadczoną Chinkę Cheng Dong, a Marina Wolnowa (75 kg) z Kazachstanu, którą podczas Turnieju im. Feliksa Stamma pokonała w limicie wagi półciężkiej Beata Małek-Leśnik, wygrała z faworytką gospodarzy, Savannah Marshall.

Tak, więc właśnie porażki dwóch Angielek są jak dotąd największą niespodzianką tej fazy turnieju. Honoru brytyjskiego boksu kobiet bronić będzie Nicola Adams (51 kg - na zdjęciu), która w drodze do finału stawi czoła Mary Kom z Indii.