LONDYN: ŁOMACZENKO W ĆWIERĆFINALE

2012-08-03

Udanie zmagania na olimpijskim ringu w Londynie rozpoczął kandydat do złota w wadze lekkiej, jeden z najlepszych amatorskich pięściarzy świata Wasyl Łomaczenko. W 1/8 finału 24-letni Ukrainiec pokonał 15:3 Wellingtona Ariasa z Dominikany. Łomaczenko boksował spokojnie, nie forsował tempa, ale gdy tylko decydował się na atak, błyszczał skutecznością. Pierwszą rundę wygrał 5:1, drugą 4:0, a trzecią 6:2.

W poniedziałkowym ćwierćfinale rywalem Ukraińca będzie 19-letni Portorykańczyk Félix Verdejo, który w 1/8 pokonał Tunezyjczyka Ahmeda Mejriego 16:7.

Łomaczenko to dwukrotny mistrz świata i mistrz Europy z 2008 roku. Wtedy też podczas igrzysk w Pekinie sięgnął po złoto w kategorii piórkowej, a na koniec zmagań zdobył Puchar Vala Barkera dla najlepiej wyszkolonego zawodnika igrzysk. Ukrainiec zapowiedział już, że po turnieju w Londynie podpisze zawodowy kontrakt.