ARUM GRATULUJE 50 CENTOWI

Redakcja, RingTV

2012-08-01

Utworzona przez 50 Centa grupa The Money Team Promotions (TMT) może pomóc rozreklamować boks zawodowy w środowisku czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych i... będzie dużym ułatwieniem w negocjacjach na linii Floyd Mayweather (43-0, 26 KO) - Manny Pacquiao (54-4-2, 38 KO). Tak przynajmniej uważa zachwycony tą inicjatywą szef konkurencyjnej grupy Top Rank - wiekowy Bob Arum.

- Życzę 50 Centowi i jego nowej marce samych sukcesów i dużo szczęścia, bo jego kariera biznesowa mówi sama za siebie i pokazuje, że on z łatwością dociera do czarnoskórych mieszkańców USA. Jeżeli uda mu się dokonać tego w boksie, wszyscy na tym skorzystają - powiedział Arum.

- My dokonaliśmy tego z Latynosami. Reklamowaliśmy u nich boks i promowaliśmy ich gwiazdy, co doprowadziło do sytuacji, że dziś to oni są największymi fanami tego sportu. Właśnie dlatego życzę 50 Centowi i jego ekipie powodzenia. Będę im kibicował - dodaje wpływowy promotor. - Sądzę, że skoro teraz 50 będzie promotował Floyda, walka Mayweather-Pacquiao stanie się znacznie łatwiejsza do zorganizowania. Floyd będzie miał po swojej stronie mentora i przyjaciela, który zadba o jego interesy, a ja będę stroną Manny'ego.

- To może zadziałać. Innymi słowy - nigdy nie zamierzałem być jednym promotorem na rynku, bo to byłoby co najmniej dziwne. Wygląda na to, że Floyd ma swoją firmę, a Manny swoją i każdy może wyciągnąć z tego zysk. Wszyscy będą zadowoleni.