WŁODARCZYK-PALACIOS II WE WROCŁAWIU?

Redakcja, Przegląd Sportowy

2012-07-19

22 września Krzysztof Włodarczyk może we Wrocławiu bronić pasa mistrzowskiego federacji WBC. Starcie z Francisco Palaciosem, które ma być rewanżem za ubiegłoroczną walkę w Bydgoszczy.

Pojedynek nie jest jeszcze przesądzony, ale na umowie brakuje „tylko" podpisów. „Diablo" jest obecnie jedynym polskim mistrzem świata w boksie. W pierwszym starciu o pas WBC w wadze junior ciężkiej pokonał Palaciosa w kwietniu ubiegłego roku w Bydgoszczy. Pojedynek mocno rozczarował kibiców.

-Jeśli Włodarczyk zmierzy się ze mną po raz drugi, straci pas mistrzowski – grozi Palacios. – Za pierwszym razem sędziowie podarowali mu prezent, choć pokonałem go na oczach milionów polskich kibiców. Teraz zostanie znokautowany. Pokonując „Diablo", zmuszę Antonio Tarvera do walki ze mną. Mogę pojechać nawet do jego rodzinnego Orlando. Chcę mierzyć się z najlepszymi, a Tarver się do nich zalicza – dodaje Portorykańczyk, który w Bydgoszczy też zaprezentował się słabo.

Długo wydawało się, że do rewanżu nie dojdzie, bo poza Palaciosem nikomu na nim nie zależało. Włodarczyk od ubiegłorocznej, zwycięskiej walki z Dannym Greenem, nie wszedł do ringu. Był bliski podpisania kontraktu na starcie z Antonio Tarverem, ale ostatnio mówiło się więcej o ewentualnym pojedynku z Jeanem-Markiem Mormeckiem lub Royem Jonesem juniorem. – Walka z Mormeckiem jest już nieaktualna – mówi promotor Włodarczyka Andrzej Wasilewski i dodaje: – Tematu pojedynku z Royem właściwie nie było. Inne zdanie ma sam Jones junior, który utrzymuje, że jest bliski walki z polskim mistrzem świata.