CHAVEZ vs MARTINEZ - PÓŁ MILIONA PPV?

Keith Idec, boxingscene.com

2012-07-19

Szef Top Rank Bob Arum zapewne zaciera ręce na samą myśl o pojedynku złej krwi, czyli walce Julio Cesara Chaveza Juniora (46-0-1, 32 KO) z Sergio Gabrielem Martinezem (49-2-2, 28 KO). Na papierze ta potyczka, do której dojdzie 15 września w Thomas Mack Center w Las Vegas, zapowiada się fascynująco i będzie to prawdziwy test charakteru obu pięściarzy, którzy od dłuższego czasu biją się na słowa. Konfrontacja meksykańsko-argentyńska będzie sprzedawana w systemie Pay-Per-View, promotor liczy na około pół miliona sprzedanych abonamentów.

Amerykanin odniósł się do rewanżu pomiędzy Miguelem Cotto i Antonio Margarito. Ze względu na liczną rzeszę fanów z Meksyku i Portoryko udało się sprzedać około 550 tysięcy pakietów. Na zbliżoną sumę Arum liczy przy okazji walki Martinez vs Chavez.

- Nie wiem jakie liczby byłyby realne, naprawdę nie mam pojęcia. Druga walka Cotto z Margarito uzyskała 550 tysięcy sprzedanych PPV. Realnie patrząc, starcie Martinez vs Chavez może liczyć na 400-500 tysięcy PPV – powiedział po chwili namysłu Arum.