BOXREC ZMIENIA ZDANIE WS. WALKI HAYE - CHISORA

Piotr Jagiełło, boxrec.com

2012-07-19

Popularna witryna boxrec.com postanowiła zakończyć maskaradę związaną z walką Davida Haye’a (26-2, 24 KO) z Dereckiem Chisorą (15-4, 9 KO). Do wczoraj statystyczny portal uznawał tę konfrontację za nieodbytą (no contest) i dopiero dzisiaj  wynik starcia dwóch czarnych charakterów brytyjskiego boksu został uaktualniony. Tym samym "Hayemakerowi" dopisano oficjalnie kolejną wygraną, a przy rekordzie "Del Boya" widnieje czwarta porażka.

ZAMIESZANIE WOKÓŁ WALKI HAYE vs CHISORA >>>

Całe zamieszanie spowodowane było roszczeniami Brytyjskiej Komisji Bokserskiej (BBBofC), która nie brała udziału w organizacji gali "Licensed to thrill" i żądała unieważnienia wszystkich pojedynków rozegranych na Upton Park. Rzeczywisty wyrok wydali kibice, tłumnie przychodząc na stadion West Hamu United i niezwykle żywiołowo dopingując bohaterów tamtego wieczoru. I nikomu nie przeszkadzały luksemburskie licencje byłego mistrza i byłego pretendenta.

31-letni Haye po powrocie z krótkiej emerytury znalazł się na 4. miejscu w zestawieniu najlepszych ciężkich boxreca. Spory spadek zanotował Chisora, lądując na 27. miejscu.