MACCARINELLI: BYŁEM ZSZOKOWANY, PRZEPRASZAM...

Piotr Jagiełło, Informacja prasowa

2012-07-19

Były mistrz świata WBO Enzo Maccarinelli (35-5, 27 KO) wczoraj został oficjalnie zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu. W organizmie Walijczyka wykryto Metyloheksanaminę – środek stosowany do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. "Big Mac" na Wyspach Brytyjskich cieszył się opinią prawdziwego sportowca, który zawsze walczył zgodnie z zasadami fair play. 31-latek postanowił posypać głowę popiołem i wytłumaczyć się z popełnionego błędu.

- Po walce z Shanem McPhilibinem byłem zszokowany i zaskoczony pozytywnym wynikiem testu antydopingowego. Kupiłem produkt o nazwie Dexaprine, zawierający tę zakazaną substancję. To miał być środek odpowiedni dla wyczynowych sportowców. Okazało się jednak, że jest to niedozwolony "spalacz tłuszczu". Pragnę dodać, że moim celem nie było uzyskanie jakichkolwiek korzyści w ringu ani chęć oszukania przeciwnika. Nigdy nie dopuściłbym się świadomego oszustwa – mówił przejęty Maccarinelli.

Nieświadomy dopingowicz nawet w tak niekomfortowej sytuacji zachował się jak na mistrza przystało. Były oponent Davida Haye’a postanowił zwakować posiadany pas czempiona Wspólnoty Brytyjskiej w kategorii junior ciężkiej. Na koniec Enzo złożył przeprosiny na ręce wszystkich zawiedzonych sympatyków boksu.

- W swojej karierze byłem badany ponad dwadzieścia razy i nigdy nie miałem żadnych problemów. Tym razem, z powodu mojej naiwności, było inaczej… Za swój błąd poniosę karę. Co więcej, dobrowolnie zrzekam się tytułu mistrz Wspólnoty Brytyjskiej. Mój ostatni konkurent, McPhilibin, będzie miał ponowną szansę zdobycia tego pasa. Zgłaszam się na ochotnika do pomocy Brytyjskiej Komisji Antydopingowej. Nie chciałbym, żeby inni bokserzy znaleźli się w podobnej sytuacji do mojej. Moja propozycja została zaakceptowana. Dziękuje tejże Komisji za wsparcie i zrozumienie. Przepraszam wszystkich związanych z pięściarstwem za splamienie honoru tej wielkiej dyscypliny sportu – zakończył "Macca", na którego nałożono dyskwalifikację obowiązującą do 18 października tego roku.