SZEF WBC O CHAVEZ-MARTINEZ I CANELO-LOPEZ

Miguel Rivera, boxingscene.com

2012-07-19

Szef federacji World Boxing Council wypowiedział się na temat dwóch najważniejszych walk zaplanowanych na 15 września z okazji święta Dnia Niepodległości Meksyku. Jose Sulaiman jest zachwycony pojedynkiem pomiędzy mistrzem świata WBC wagi średniej Julio Cesarem Chavezem Jr (46-0-1, 32 KO) a diamentowym championem Sergio Martinezem (49-2-2, 28 KO).

- To będzie bokserski klasyk. Nie wspieram żadnego z bokserów, bo jestem blisko związany z każdym z nich. Szykuje się starcie z udziałem dwóch najlepszych - ocenia sędziwy prezydent WBC.

Znacznie mniejsze wrażenie robi na Sulaimanie walka o ten sam tytuł w kategorii junior średniej, gdzie Saul "Canelo" Alvarez (40-0-1, 29 KO) zaboksuje z Josesito Lopezem (30-4, 18 KO) na fenomenalnie zapowiadającej się gali w MGM Grand w Las Vegas.

- Na papierze to nawet nie wygląda na walkę. Canelo udowodnił już, że jest jednym z najlepszych. Znajduje się na szczycie. Josesito da z siebie wszystko i może nawet nie zostanie znokautowany, bo jest bardzo twardy, ale po ich potyczce nie można spodziewać się zbyt wiele - twierdzi Sulaiman, sugerując, że w tym przypadku scenariusz jest oczywisty.