K2 EAST: DATA JEST MAŁO KOMFORTOWA

Redakcja, Informacja własna

2012-07-13

Od kilkudziesięciu godzin mówi się o planie federacji IBF polegającym na wyłonieniu obowiązkowego pretendenta do walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej poprzez turniej eliminacyjny. W pierwszym półfinale Tomasz Adamek (46-2, 28 KO) miałby zmierzyć się z Aleksandrem Ustinowem (27-0, 21 KO), w drugim Odlanier Solis skrzyżowałby rękawice z Kubratem Pulewem.

O komentarz w sprawie ewentualnej walki Adamka z Ustinowem poprosiliśmy Aleksandra Krasjuka, dyrektora generalnego grupy K2 Promotions Ukraine, która reprezentuje interesy 35-letniego pięściarza z Rosji.

- Wspólnie z Kathy Duvą, promotorką Adamka z grupy Main Events rozmawiamy na temat warunków organizacji pojedynku. Nie wykluczam, że 8 września Ustinow zmierzy się z Adamkiem, jednak mogę zaznaczyć, że ta data nie jest dla nas zbyt komfortowa. Ta walka może się odbyć, ale raczej w późniejszym terminie. Dla nas wszystkich, również dla obozów Kubrata Pulewa i Odlaniera Solisa, jest to nowa sytuacja. Propozycja od IBF wpłynęła do nas zaledwie trzy dni temu. Udziałem w turnieju oczywiście jesteśmy zainteresowani – powiedział nam Krasjuk.

Nazwisko pięściarza, z którym Adamek zmierzy się 8 września w Newark, ma zostać ogłoszone najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia.