BOKSERSKI DEBIUT ZNANEGO KICK-BOKSERA

Redakcja, figosport.de

2012-07-12

Były mistrz świata K1-MAX, Albert "Hurricane" Kraus postanowił, że zostanie zawodowym bokserem. 32-letni Holender, który zadebiutuje 2 września podczas gali boksu zawodowego w Hadze, wierzy, że odniesie sukcesy także w walce na pięści.

O sportowej klasie Krausa świadczy fakt, że zarówno w kickboxingu, jak i w K1 osiągał wielkie sukcesy, pokonując m.in. Mike`a Zambidisa, Yoshihiro Sato, Buakawa Por Pramuka, Andy Souwera, czy Masato. Skąd pomysł na boks? Holender nie ukrywa, że szuka nowych wyzwań i ...pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że zrywa z kick-boxingiem - wręcz przeciwnie - nadal chce w przyszłości zdobywać tytuły mistrzowskie, ale postanowił, że przez "pewien czas" skoncentruje się na nowej dyscyplinie.

W bokserskiej aklimatyzacji pomagają Krausowi m.in. Husnu Kocabas (11-krotny amatorski mistrz Holandii) oraz ceniony trener Piet Xhofleer. Holender ma także za sobą zajęcia ze znakomitym niegdyś amatorem Arnoldem Vanderlijde (medalista Mistrzostw Świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich) i samym Felixem Sturmem (Kraus występować ma podobnie jak Niemiec w limicie wagi średniej).