BREIDIS WYGRAŁ BB, MAŁYSZ ODPADŁ W DEBIUCIE

2012-07-07

Dobrze znany polskim kibicom Łotysz Mairis Breidis (13-1, 9 KO) wygrał wczoraj po raz drugi turniej z cyklu "Bigger's Better" rozgrywany na Cyprze. W finale pokonał niejednogłośnie na punkty Pawła Zurawlewa (11-2, 7 KO) z Ukrainy, z którym wygrał także w poprzednim finale tego turnieju dwa lata temu.

Z kolei finałowy rywal Breidisa w pierwszej rundzie turnieju łatwo rozprawił się z debiutującym na zawodowym ringu bokserskim utalentowanym polskim kickbokserem Kamilem Małyszem (0-1), wygrywając już w pierwszym starciu przez TKO.

Zwycięzca trzynastej już edycji "Bigger's Better" wystąpił dwa lata temu na gali grupy Knockout Promotion w Krynicy i był bliski podpisania kontraktu z Andrzejem Wasilewskim. Do bliższej współpracy Łotysza z polską grupą jednak nie doszło, za to bardzo często pojawia się on na obozach treningowych braci Kliczko, pomagając im w przygotowaniach do walk. Jak widać doświadczenie zdobyte na sparingach z mistrzami świata procentuje w karierze Breidisa.