OSCAR MYŚLI O TURNIEJU W JUNIOR ŚREDNIEJ

Redakcja, RingTV

2012-07-02

Oscar De La Hoya wyjawił, że od pewnego czasu chodzi mi głowie pomysł zorganizowania turnieju gwiazd w wadze junior średniej.

- Golden Boy nie ma nic przeciwko współpracy z innymi promotorami, dlatego chcemy ściągnąć wszystkich najlepszych pięściarzy w limicie 154 funtów - oświadczył "Złoty Chłopiec".

De La Hoya zdaje sobie sprawę, że turniej nie może trwać tak długo jak Super Six i wolałby zorganizować go na zasadzie "przegrany odpada". Jeżeli do startu przystąpi ośmiu zawodników, już pierwszej nocy czterech z nich zakończy swój udział. W ten sposób całość może trwać nieco ponad pół roku.

- Dlaczego nie zrobić turnieju dla ośmiu zawodników w krótkim okresie czasu? To nie musi przecież trwać dwóch lat. Można to zrobić w kilka miesięcy, to byłoby coś niesamowitego - uważa Oscar.

Najważniejsze pytanie - jak miałaby wyglądać obsada takiego turnieju? Zdaniem De La Hoi do startu mogliby przystąpić Miguel Cotto, Canelo Alvarez, Cornelius Bundrage, Austin Trout, Erislandy Lara, James Kirkland, Carlos Molina, Alfredo Angulo, Carlos Quintana i Vanes Martirosyan. Gdyby ośmiu z nich wyraziło chęć wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, otrzymalibyśmy prawdziwy bokserski hit...