CO NAS CZEKA PRZED KLICZKO vs THOMPSON

Piotr Jagiełło, Informacja własna

2012-07-02

Już w sobotę do kolejnej obrony tytułów WBA, IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej przystąpi Władimir Kliczko (57-3, 50 KO). Rywalem Ukraińca będzie Tony Thompson (36-2, 24 KO), który w 2008 roku przegrał z młodszym z braci przez nokaut. Gala odbędzie się w szwajcarskim Bernie, rzućmy okiem na pozostałe pojedynki.

Z pewnością ucieszą się sympatycy boksu kobiet, którzy będą mogli zobaczyć starcie w dywizji superkoguciej. Pochodząca z Japonii, ale mieszkająca w Bernie Aniya Seki (19-2-2, 1 KO) na dystansie dziesięciu rund podejmie reprezentującą Rumunię Evę Marcu (7-4, 2 KO). Stawką będą żeńskie tytuły mistrzowskie WIBF i GBU.

Znany kibicom w Polsce z potyczek z Dawidem Kosteckim i Pawłem Kołodziejem Giulian Ilie (18-5-2, 5 KO) sprawdzi się z "Albańskim Tysonem", czyli Nurim Seferim (31-6, 19 KO). Walka w limicie kategorii junior ciężkiej zakontraktowana jest na osiem rund.

Swoją szansę otrzyma również ciekawie zapowiadający się Tony Harrison (7-0, 7 KO). Amerykański junior średni już po raz trzeci pojawi się na undercardzie Władimira, a jego oponentem będzie Flavio Turelli (10-5-2, 1 KO), który nigdy nie przegrał przed czasem. Co ciekawe, 21-letni Harrison jest trenowany i promowany przez Emanuela Stewarda.

Doczekamy się również polskiego akcentu mistrzowskiej imprezy. Daniel Urbański (21-9-3, 5 KO) postara się pomścić Mariusza Biskupskiego i Sebastiana Skrzypczyńskiego i zawalczy z niepokonanym Istvanem Szilim (15-0, 6 KO) z Węgier. Panowie będą rywalizować w wadze średniej.

Ostatnim akcentem gali będzie ponownie waga ciężka. Francuz Johann Duhaupas (27-1, 16 KO) skrzyżuje pięści z Ivo Andelicem (6-1-1, 3 KO).