GREEN I KAYODE KOMENTUJĄ SKANDAL Z UDZIAŁEM TARVERA

Ryan Maquinana, boxingscene.com

2012-06-23

Wczoraj ujawniono, że w organizmie Antonio Tarvera (29-6-1, 20 KO) wykryto nielegalne środki dopingujące. 2 czerwca na gali w Carson 43-letni "Magic Man" zremisował po dwunastu rundach z Lateefem Kayode (18-0-1, 14 KO). Nigeryjczyk nie ma żalu do swojego słynnego przeciwnika i wyznał nawet, że jest gotowy an rewanż, o ile Tarver przystąpi do niego czysty.

- Przykro mi, że taka sprawa wyszła na jaw. To mistrz świata, który w ten sposób naraża swoje dobre imię. Pokonał wielu znakomitych zawodników. Pozostaje nam wierzyć, że tamte zwycięstwa były uczciwe - powiedział Kayode. - Chciałbym walczyć z nim jeszcze raz, oczywiście pod warunkiem, że będzie czysty. Nie mógł mnie pokonać na dopingu, więc z pewnością nie zrobi tego bez użycia zakazanych środków.

W dużym szoku jest także Danny Green (31-5, 27 KO), który przed rokiem w walce z Tarverem poniósł pierwszą porażkę przed czasem. Australijczyk przyznał, że słyszał już wcześniej podejrzenia wobec "Magic Mana", lecz nie posiadał żadnych dowodów na to, że Amerykanin stosuje niedozwolone środki dopingujące.

- Mówiło się, że Tarver może czegoś używać, ale nie mogłem się tym martwić przed samą walką. Teraz okazuje się, że rzeczywiście coś było na rzeczy. To nie była moja noc, ale sam nie wiem, czy Tarver nie używał dodatkowej magii...