STEWARD CHWALI FIŃSKIEGO SPARINGPARTNERA

Redakcja, iltasanomat.fi

2012-06-21

W austriackim Going tradycyjnie formę na kolejny pojedynek w obronie swoich pasów mistrza świata wagi ciężkiej buduje Władimir Kliczko (57-3, 50 KO). Podczas obozu szkoleniowego przed rywalizacją z Tony Thompsonem (36-2, 24 KO) pomaga mu pięciu leworęcznych sparingpartnerów, z których jednego szczególnie - mierzącego 195 cm Fina Jarno Rosberga (13-0, 4 KO) - chwali trener Ukraińca, Emanuel Steward.  

- To są najlepsi sparingpartnerzy Władimira od czasu kiedy w 2005 roku przygotowywał się do walki z Samuelem Peterem - powiedział amerykański szkoleniowiec. - Bardzo dobrą pracę wykonuje z nami Jarno Rosberg z Tampere. To bardzo dobry zawodnik, ale jeśli liczy na wielkie sukcesy, powinien wzmocnić obronę.

Steward dodał przy okazji, że ma jak najlepsze zdanie na temat innego pięściarza z Finlandii:

- Byłem przez długi czas bardzo podekscytowany ringowymi występami Roberta Heleniusa, ale za występ z Chisorą nie zasłużył na dobrą recenzję. Jeśli naprawdę doznał w tej walce kontuzji ręki, rozumiem dlaczego boksował tak słabo. Lubię Heleniusa i myślę, że jeśli wyzdrowieje, może zapisać się w historii boksu - zakończył Steward.

.