PETERSON: PAUL CHCIAŁ SOBIE POBOKSOWAĆ

Redakcja, espn.com

2012-06-15

Były mistrz świata w wagach półśredniej i junior średniej Paul Williams (41-2, 27 KO), który pod koniec maja uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu i jest sparaliżowany od pasa w dół, pozostaje w dobrym nastroju i wierzy w odzyskanie sprawności.

- Towarzyszyłem mu przez ostatnich czternaście lat, widziałem jak sobie radzi w trudnych sytuacjach. Mówi zawsze: Nie martw się, zajmiemy się tym. Tak samo było po wypadku: Nie martw się, zajmiemy się tym. Ma niesamowite podejście. Powiedział, że chce trochę poboksować, żeby przynieść mu tarcze – mówił podczas konferencji prasowej trener i menedżer pięściarza, George Peterson.

Za czynione postępy boksera chwalił doktor Donald P. Leslie z kliniki Shepherd Center.

- Jest na wózku, ale porusza się samodzielnie. Sam potrafi przetoczyć się na łóżko. Sam potrafi przetoczyć się z łóżka na wózek, z wózka na matę, na której pracuje z terapeutą. Pracuje nad samodzielnym ubieraniem się i wszystkimi codziennymi czynnościami – powiedział lekarz.

Doktor nie wykluczył, że „Punisher” wstanie z wózka.

- W tej chwili nie mogę tego określić. Więcej będziemy mogli powiedzieć może za kilka dni, a może za kilka miesięcy. W każdym razie, gdy opuści nasz szpital, będzie samodzielny. Mieliśmy już pacjentów, którzy odnieśli podobne obrażenia do pana Williamsa, a dzisiaj mogą chodzić – zakończył.