PEREZ vs PRICE - SZYKUJE SIĘ HIT?

Piotr Jagiełło, boxingnews24.com

2012-06-13

14 lipca w Las Vegas może dojść do nadzwyczaj interesującego starcia w wadze ciężkiej. W hotelu Mandalay Bay pięści skrzyżować mają dwaj niepokonani prospekci – David Price (13-0, 11 KO) i Mike Perez (18-0, 12 KO). Informacje zdradził portal boxingnews24.com.

Dla kibiców "królewskiej" kategorii byłby to prawdziwy hit, który uzupełniłby undercard na gali, której wydarzeniem wieczoru będzie walka Amira Khana (26-2, 18 KO) z Dannym Garcią (23-0, 14 KO) o tytuł WBC w wadze junior półśredniej.

Lepiej zorientowani kibice doskonale znają sylwetki Price’a i Pereza. Reprezentant Wielkiej Brytanii w czasach amatorskich wywalczył brązowy medal olimpijski. Na zawodowych ringach zdobył już tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej, na rozkładzie ma m.in. Toma Dallasa, Johna McDermotta i ostatnio Sama Sextona.

Pochodzący z Kuby Perez zasłynął zwycięstwem w ubiegłorocznej edycji turnieju „Prizefighter International”. W finale spotkał się z Tye Fieldsem i na rozmontowanie obrony wielkoluda mieszkającego w Kanadzie potrzebował niespełna minutę.