MISTRZ WSB POTRENUJE Z DAVIDEM HAYE`EM

Redakcja, jutarnji.hr

2012-06-13

Najlepszy amatorski pięściarz rodem z Chorwacji, niespełna 20-letni Filip Hrgović, mimo iż nie udało mu się wywalczyć kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, nadal uznawany jest za czołowego zawodnika wagi superciężkiej na świecie. Młody Chorwat, były młodzieżowy mistrz świata, w minioną sobotę zdobył w Londynie indywidualne mistrzostwo zawodowej ligi WSB, pokonując niebezpiecznego Kazacha Rusłana Mirzatajewa.

Udany występ w londyńskiej hali ExCel sprawił, że zawodnik ekipy Paris United otrzymał zaproszenie na wspólne treningi od Davida Haye`a (25-2, 23 KO), który przygotowuje się do pojedynku z Dereckiem Chisorą (15-3, 9 KO). Jak poinformował szef francuskiej drużyny, Brahim Asloum, wysoki (198 cm) Chorwat już w przyszłym tygodniu będzie sparował z byłym mistrzem świata WBA wagi ciężkiej.

- Nie mogę się już doczekać wspólnych treningów z Davidem Haye`em - mówi Hrgović. - To będzie dla mnie nowe doświadczenie. Zaproszenie od byłego zawodowego mistrza świata sprawiło mi wiele satysfakcji. Na jego obozie będę mógł ocenić swoje możliwości w konfrontacji z profesjonałami - zakończył 19-letni Hrgovic, który ma nadzieję, że sobotnie zwycięstwo w finale WSB sprawi, że otrzyma on "dziką kartę" i wystąpi podczas zbliżających się Igrzysk w Londynie.