HEARNS I ROACH W BOKSERSKIEJ GALERII SŁAW

Redakcja, ringtv.com, ibhof.com

2012-06-11

Międzynarodowa Bokserska Galeria Sław (IBHoF) ma od wczoraj nowych członków. Podczas uroczystości w miejscowości Canastota pięściarski panteon zasilili między innymi bokserzy Thomas Hearns i Mark Johnson, ringowy konferansjer Michael Buffer, trener Freddie Roach, komentator Al Bernstein oraz dziennikarz Michael Katz.

- W ringu moim celem zawsze było ekscytowanie ludzi – powiedział Hearns, były mistrz świata w pięciu kategoriach wagowych. - Zawsze myślałem, że jeżeli to zrobię, kibice znowu przyjdą mnie zobaczyć. Chciałem mieć pewność, że będą szczęśliwi.

Radości nie krył również Mark „Too Sharp” Johnson, były czempion w kategoriach muszej i super muszej.

- Jestem chyba jednym z najmłodszych członków [Johnson ma 40 lat]. Bardzo się cieszę, że mogę wstąpić do galerii z tymi wszystkimi zawodnikami, którzy przetarli mi drogę. To spełnienie marzeń. Jestem bardzo wdzięczny – mówił.

Prosto z Las Vegas, gdzie w sobotę jego podopieczny Manny Pacquiao walczył z Timothym Bradleyem, na uroczystość przyleciał Freddie Roach.

- To najlepszy dzień w moim życiu. Dostanie się do galerii sław jest czymś wyjątkowym. Być obok Eddie’ego Futcha czy Raya Arcela… jestem w niebie – przyznał szkoleniowiec.

W kategorii pośmiertnej do galerii włączono Cocoę Kida, Newsboy Browna, Leo Houcka, Jake’a Kilraina, Hugh D. McIntosha, Ripa Valentiego oraz Jamesa Whartona (Young Molineaux).