DEBIUT SZYMAŃSKIEGO JUŻ ZA MIESIĄC

Tomasz Ratajczak, Informacja własna

2012-06-03

Seniorski mistrz Polski w kat. 69 kg, pochodzący z Konina Patryk Szymański (na zdjęciu z trenerem Juanem De Leon), który reprezentował poznańskie kluby Boks Poznań i PKB, rozpoczyna swoją przygodę z zawodowym boksem za Oceanem. Od miesiąca przebywa w gymie Global Boxing, gdzie na zaproszenie Mariusza Kołodzieja szykuje się do debiutu na zawodowym ringu.

- Przygotowuję debiutanckie walki dla Patryka Szymańskiego i mojego drugiego zawodnika Emanuela Pinky Colona na 30 czerwca w San Juan w Puerto Rico. Nawiązaliśmy ścisłą, bardzo udaną współpracę z Miguel Cotto Promotion, która organizuje tę imprezę. San Juan to jak wiadomo siedziba federacji WBO, w której nie jesteśmy anonimowi, gdyż nasz Kamil Łaszczyk jest przecież młodzieżowym mistrzem i piętnastym zawodnikiem w rankingu wagi super piórkowej tej federacji. Patryk ciężko trenuje i jesteśmy dobrej myśli - powiedział w rozmowie z BOKSER.ORG Mariusz Kołodziej.

Szymański zadebiutuje jako zawodowiec (stosowną licencję amerykańską już posiada) prawdopodobnie w limicie kategorii półśredniej lub junior półśredniej, a więc niższej niż waga, w której święcił triumfy na amatorskich ringach w Polsce, a jego rywalem będzie zapewne solidny Portorykańczyk.