CZOŁOWY TAJSKI PIĘŚCIARZ ZGINĄŁ W WYPADKU

Tomasz Maynard, boxingscene.com

2012-05-27

26 maja w wyniku wypadku samochodowego stracił życie czołowy bokser kategorii super koguciej, Thangthong Kiattaweesuk (24-0, 17 KO). Tragicznie zakończyła się dla niego jazda w trudnych warunkach pogodowych, podczas ulewy, na mokrej nawierzchni stracił kontrolę nad pojazdem, który uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku zginęła także żona pięściarza i dwójka ich dzieci.

Thangthong urodził się w 1978 roku. Karierę w boksie zawodowym zaczął w 2007, szybko zdobył lokalną wersję pasa IBF w kategorii koguciej, której kilkukrotnie bronił w ciągu kolejnych 2 lat. W roku 2010 wygrał pojedynek z Nickiem Otieno o międzynarodowy pas WBC. Kolejne dwie wygrane w 2011 i zdobycie pasa IBF Pan Pacific już w kategorii super koguciej, otworzyły mu drogę do eliminatora federacji IBF.

Rywalem tajskiego pięściarza, znanego również jako "Machine Gun", w tym pojedynku był reprezentujący RPA Macbute Sinyabi. Po emocjonującym pojedynku, Taj wygrał przez TKO w rundzie 10 i stał się obowiązkowym pretendentem do pasa IBF, będącego w posiadaniu Jeffreya Mathebuli (RPA). Był 18 maja 2012 r. Osiem dni później, doszło do tragedii, która przedwcześnie zakończyła życie tego utalentowanego pięściarza...