CHISORA JUŻ Z LICENCJĄ

Piotr Jagiełło, fightnews.com

2012-05-22

Wczoraj Dereck Chisora (15-3, 9 KO) odebrał licencję Luksemburskiego Związku Bokserskiego. Wobec tego, główny problem przed walką z Davidem Hayem (25-2, 23 KO) wydaje się być rozwiązany. Pojedynek brytyjskich łobuzów wagi ciężkiej odbędzie się 14 lipca na stadionie West Hamu United. Stawką będą tytuły WBO International i WBA Intercontinental.

Wszystkie szczegóły zostały już usankcjonowane przez władze luksemburskiej Federacji.

- Miałem wiele propozycji otrzymania licencji z innych zakątków świata, ale postawiłem na Luksemburg. Ten kraj mnie szanuje, jest przychylny i przyjazny dla ludzi. Chcę, żeby Luksemburczycy byli ze mnie dumni – powiedział "Del Boy".

Przed odbiorem niezwykle ważnych dokumentów Chisora wybrał się do jednego z miejscowych gymów, gdzie rozmawiał o swojej karierze i udzielał rad trenującym tam zawodnikom.

- Dereck jest wspaniałym mistrzem i stał się bohaterem Luksemburga po tym, jak odwiedził jeden z naszych gymów. Pomagał wielu bokserom, wspierał ich cennymi uwagami i wskazówkami. Jesteśmy pewni, że Chisora nie zawiedzie naszego kraju. Będzie wychodził do ringu jako Czerwony Lew Luksemburga [Lew jest symbolem kraju, widnieje w godle narodowym przyp. red.] – mówił zachwycony Sekretarz Luksemburskiego Związku Bokserskiego, Tony Tiberi.