MARQUEZ NIE BĘDZIE WALCZYŁ 14 LIPCA

Keith Idec, boxingscene.com

2012-05-22

Wygląda na to, że zaplanowana na 14 lipca gala PPV z udziałem Juana Manuela Marqueza (54-6-1, 39 KO) zostanie odwołana. Powodem są trudności z zakontraktowaniem odpowiedniego rywala dla meksykańskiego weterana.

"Dinamita" chce skrzyżować rękawice z mańkutem, by przygotować się do kolejnej walki z "Pacmanem" w końcówce roku. Marquez proponuje Cesara Rene Cuencę (42-0, 1 KO) lub Mercito Gestę (25-0-1, 13 KO), jednak na żadnego z nich nie chce przystać promotor Bob Arum, który zdaje sobie sprawę, że potyczkę z jednym z nich trudno będzie sprzedać w PPV.

Szef Top Rank od początku proponował Marquezowi Brandona Riosa (30-0-1, 22 KO) lub Mike'a Alvarado (33-0, 23 KO), a przyparty do muru szukał nawet poza własną grupą i oferował promowanego przez konkurencyjną grupę Golden Boy Promotions Erika Moralesa (52-8, 36 KO), lecz jego Juan Manuel również odrzucił. Nie wiadomo jedynie, dlaczego "Dinamita" nie chciał zgodzić się na Zaba Judaha (42-7, 29 KO), który pasowałby idealnie, bo posiada niezbędną szybkość i walczy z odwrotnej pozycji.

Źródła BoxingScene donoszą, że gala stoi pod znakiem zapytania, jako że zostało do niej tylko kilka tygodni, a odpowiednie wypromowanie dużego eventu Pay-Per-View zajmuje zwykle znacznie więcej czasu.