HAYE ŚCINA GŁOWĘ CHISORY W GRZE

Redakcja, Boxingscene.com

2012-05-21

Były mistrz świata w wadze ciężkiej David Haye (25-2, 23 KO) wydał grę na iPhone'a, której użytkownik może uśmiercić Derecka Chisorę (15-3, 9 KO). Dwóch brytyjskich pięściarzy zmierzy się 14 lipca na stadionie Boleyn Ground w Londynie.

Gracz wciela się w postać Haye'a, który wyjmuje z rękawicy butelkę, a następnie ścina głowę Chisory. Jest to nawiązanie do incydentu z konferencji prasowej po przegranej walce tego drugiego boksera z Witalijem Kliczką. 18 lutego w Monachium był obecny również „Hayemaker”. Wdał się on w ostrą dyskusję z „Del Boyem”, która przerodziła się w bójkę i spowodowała olbrzymie zamieszanie. Trzymający w ręku butelkę po napoju chłodzącym Haye cisnął szkłem w głowę Chisory.

- O tej butelce w mojej ręce zrobiło się na tyle głośno, że postanowiłem zażartować. Ludzie będą oburzeni, ale mogę im odpowiedzieć tylko tyle: nie wydawajcie pieniędzy i nie kupujcie tej gry – mówi 31-letni Haye.

Podobną aplikację brytyjski pięściarz wydał przed ubiegłorocznym pojedynkiem z Władimirem Kliczką w Hamburgu, przegranym na punkty. Celem poprzedniej gry również było pozbawienie głowy przeciwnika, co prawda nie z pomocą butelki, ale rękawicy bokserskiej.