POWIETKIN-RAHMAN: HOLYFIELD ZE ZWYCIĘZCĄ?

Redakcja, worldboxingnews.net

2012-05-21

Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO) niezmiennie celuje w najwyższe laury w światowym boksie. Amerykanin, który w październiku skończy 50 lat, chce po raz piąty zostać mistrzem świata w wadze ciężkiej. Pięściarz podkreśla, że interesuje go wyłącznie pojedynek o mistrzowski tytuł i zdradza, że być może skrzyżuje rękawice ze zwycięzcą zaplanowanej na 14 lipca walki Aleksandra Powietkina (24-0, 16 KO) z Hasimem Rahmanem (50-7-2, 41 KO).

- Najbardziej chiałbym zmierzyć się z Powietkienm lub jednym z braci Kliczków. Chisora i Haye? Walka z nimi mogłaby mnie zainteresować dopiero po tym, jak zostaliby mistrzami świata. Nie wiem dokładnie, kiedy po raz kolejny wyjdę na ring. Istnieje możliwość, że powalczę ze zwycięzcą pojedynku Powietkin-Rahman, ale więcej konkretów w tej chwili nie mogę zdradzić – mówi były mistrz świata w kategoriach cruiser i ciężkiej.

Ostatnim tytułem mistrza świata wywalczonym przez Holyfielda był pas WBA wywalczony w 2000 roku po wygranej nad Johnem Ruizem. Rok później w rewanżu lepszy był rywal. "The Real Deal", po raz ostatni walczył w maju ubiegłego roku, kiedy to w Kopenhadze znokautował równie podstarzałego Briana Nielsena w 10. rundzie.