KOSTECKI Z ROYEM JONESEM JR.?

Łukasz Pado, nowiny24.pl

2012-05-21

Promotor Piotr Werner, który wspólnie z Andrzejem Wasilewskim kieruje grupą 12Rounds Knockout Promotion przekonuje dziennikarza nowiny24.pl, że 30 czerwca na gali w Łodzi Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) zmierzy się z amerykańską legendą boksu 43-letnim Royem Jonesem Jr. (55-8, 40 KO).

- Po wielomiesięcznych negocjacjach udało się nam dogadać z organizacją Square Ring, która prowadzi interesy Amerykanina - mówi Piotr Werner, szef 12rounds Knockout Promotion reprezentującej interesy "Cygana”. - Najtrudniej było dojść do porozumienia w kwestiach organizacyjnych i finansowych. Nie przesadzam, ale będzie to, zaraz po walce Adamka z Kliczką, największe przedsięwzięcie w polskim boksie.

- Pojedynek odbędzie się na dystansie 10 rund w kategorii półciężkiej – dodaje Werner. "Cygan" jednak przed kilkoma dniami został skazany na 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

- Na razie wszystko jest na etapie pisania uzasadnienia wyroku, do 30 czerwca nic nie powinno się wydarzyć. Jesteśmy dobrej myśli - uspokaja Werner.