FONFARA vs JOHNSON: 13 LIPCA W CHICAGO

Redakcja, Fonfara team

2012-05-09

Kilkukrotny mistrz świata federacji IBF & The Ring, wielokrotny pretendent do pasa mistrza świata, półfinalista zeszłorocznego turnieju Super Six, legenda boksu, Glen Johnson, będzie nowym przeciwnikiem Andrzeja Fonfary, w jego najbliższym pojedynku. Walka odbędzie się 13 lipca, a nie jak wcześniej podawaliśmy 22-go czerwca.

- Ze wzgledu na to, że nie doszliśmy do porozumienia z obozem Corneliusa Whitea musieliśmy poszukać nowego przeciwnika. Udało nam sie nawiazać współpracę z obozem Glena, kontrakty są już podpisane. W dalszym ciągu będzie to walka wieczoru emitowana przez telewizję ESPN z cyklu Friday Fight Night. Pracujemy nad tym, aby kibice Andrzeja w Polsce mogli zobaczyć także ten pojedynek - powiedział Dominic Pesoli, promotor Andrzeja.

Glen Johnson to światowej klasy bokser, w swojej wieloletniej karierze, stoczył 69 walk, wygrał 51 z czego 35 przez nokaut, przegrał 16 i tylko jedną przez nokaut. W przeszłości wygrał między innymi z takimi legendami boksu jak Roy'em Jonsem Jr czy Antonio Terverem. Ponadto toczył bardzo zacięte walki boje z samą czołówką światowego boksu, z pięściarzami taki jak Chad Dawson, Carl Froch czy Bernard Hopkins.

- Przed Andrzejem ciężkie przygotowania.  Jeżeli Andrzej wygra tą walkę otworzą się dla niego drzwi do światowej kariery. Tą wygraną Andrzej udowodni że jest wstanie walczyć i wygrywać z każdym - dodał Sam Colonna, trener Fonfary. W ostatniej walce, Johnson przegrał po 12 ciężkich rundach walkę o tytuł mistrza świata wagi super średniej IBF  z Lucianem Bute.