FONFARA POTWIERDZA WALKĘ Z JOHNSONEM

Redakcja, Informacja własna

2012-05-05

Polonijny pięściarz Andrzej Fonfara (21-2, 12 KO) potwierdził w rozmowie z Mateuszem Borkiem, że niebawem zawalczy z legendarnym Glenem Johnsonem (51-16-2, 35 KO). Wcześniej spekulowało się o możliwości walki Polaka z Chicago z Corneliusem Whitem (18-1, 15 KO), te negocjacje nie są jednak kontynuowane. W tej chwili ustalane są szczegóły, niebawem poznamy konkretną datę pojedynku, który na pewno odbędzie się w Chicago, jako walka wieczoru w telewizji ESPN.

- Potwierdzam, że zawalczę z  Glenem Johnsonem na gali w Chicago - powiedział Andrzej Fonfara. - Będę przygotowany na tę walkę na 120%, jestem już w treningu dwa tygodnie, zostało mi jeszcze około 10 tygodni treningów, zdążę więc się dobrze przygotować.

Polak zapytany czy nie za wcześnie na tak poważny pojedynek, w którym nie będzie faworytem, Fonfara stwierdził, że trzeba zaryzykować.

- Nie dam się skrzywdzić. Nie będzie to dla mnie łatwa walka, będzie najtrudniejsza w całej mojej karierze. Czuję się jednak mocny. Czuję, że czas zaryzykować - zakończył 24-letni "Polish Prince".