MAYWEATHER ZNACZNIE LŻEJSZY OD COTTO

Leszek Dudek, Informacja własna

2012-05-05

Przed chwilą zakończyła się ceremonia ważenia przed jutrzejszą galą Ring Kings w MGM Grand w Las Vegas. Zgodnie z przewidywaniami Floyd Mayweather (42-0, 26 KO) okazał się znacznie lżejszy od Miguela Angela Cotto (37-2, 30 KO). "Money" zaprezentował fenomenalną sylwetkę i wniósł na wagę 151 funtów, natomiast broniący tytułu mistrza świata WBA Super w wadze junior średniej Portorykańczyk nie imponował tak okazałą muskulaturą i zanotował dokładnie 154 funty.

Bardzo długo obydwaj zawodnicy mierzyli się wzrokiem. Żaden nie chciał odpuścić, więc Mayweather sprowokował rywala do ostrej wymiany zdań. Max Kellerman próbował dowiedzieć się, co było przyczyną chwilowego wzrostu napięcia, jednak zawodnicy nie chcieli wdawać się w szczegóły. Co ciekawe, wydawać się mogło, że licznie zgromadzeni kibice cieplej powitali "Junito", na którego cześć głośniej wiwatowano podczas wywiadu i wejścia.

Wcześniej zważeni zostali pozostali bohaterowie. Saul Canelo Alvarez (39-0-1, 29 KO), który bronić będzie tytułu mistrza świata WBC w kategorii junior średniej wniósł na wagę 154 funty, a legendarny Shane Mosley (46-7-1, 39 KO) minimalnie przekroczył limit i zanotował 154,5 funta. "Słodki" dostał godzinę na zbicie nadwagi i nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu.

- Nawet nie będę próbował, po prostu zależy mi na zwycięstwie - oświadczył "Canelo" w odpowiedzi na pytanie, czy będzie pierwszym pięściarzem, który znokautuje Mosleya.

Max Kellerman przeprosił 40-letniego Amerykanina za ton, ale zadał mu bardzo odważne i ciekawe pytanie: "Mając na uwadzę twoją słabą postawę w walce z Mannym Pacquiao, dlaczego mielibyśmy znów w ciebie uwierzyć?". Odpowiedź dawnego championa trzech dywizji była krótka i zwięzła. - Nie musicie we mnie wierzyć. To się stanie. Pokonam go - zapewnił zdeterminowany Sugar Shane Mosley.

Pozostałe wyniki:
Carlos Quintana - 154
Deandre Latimore - 154,5

Steve Forbes - 146,5
Jessie Vargas - 146