FONFARA BLISKI WALKI Z JOHNSONEM

Przemek Garczarczyk, IN ACTION PRODUCTION CORP.

2012-04-30

Obóz Andrzeja Fonfary (21-2, 12 KO) jest o krok od zrealizowania sensacyjnego kontraktu na walkę z byłym mistrzem świata IBF (waga półciężka) i wielokrotnym pretendentem do tytułów mistrzowskich w kategoriach średniej i super średniej i półciężkiej Glenem Johnsonem (51-16, 35 KO).

Z informacji przekazanych przez dziennikarzy z redakcji "Fightnews" wynika, iż utrzymywane w sporej tajemnicy negocjacje pomiędzy Polakiem a Jamajczykiem dobiegają końca. Obecnie pozostaje już tylko ustalenie daty walki z telewizją ESPN i producentami serii "Friday Night Fights". Najbardziej prawdopodobne terminy to 22 lub 29 czerwca w Chicago. W razie zwycięstwa, 24-letni Fonfara wdarłby się do elity wagi półciężkiej na świecie.

43-letni Johnson walczył już z najlepszymi pięściarzami świata - od Luciana Bute i Carla Frocha, poprzez Allana Greena, Antonio Tarvera (dwukrotnie), Roya Jonesa Juniora, Bernarda Hopkinsa do Chada Dawsona (dwukrotnie). Jamajczyk ma zastąpić w roli rywala Polaka anonsowanego uprzednio Corneliusa White'a (18-1, 15 KO).

Ostateczne informacje na temat walki Fonfara - Johnson mają zostać podane w ciągu kilku następnych dni. W ostatniej walce (listopad 2011 roku) Johnson przegrał po 12 rundach walkę o tytuł mistrza świata wagi super średniej IBF z Lucianem Bute (30-0, 24 KO).

23.03.2012, Warszawa-Chicago: Andrzej Fonfara w rozmowie z Bokser.org po swojej ostatniej walce z Byronem Mitchellem (TKO 3), podobnie jak Johnson byłym mistrzem świata