GALA BOKSU ZAWODOWEGO W POZNANIU

Tomasz Ratajczak, Informacja własna

2012-04-22

Kibice boksu z Poznania będą mogli już niebawem, 18 maja po raz kolejny przeżywać emocje związane z rywalizacją zawodowych pięściarzy, tym razem w wydaniu bardziej spektakularnym niż kameralne imprezy organizowane w ostatnich latach. Mało kto pewnie pamięta, że stolica Wielkopolski była kilkanaście lat temu kolebką powojennego boksu zawodowego w Polsce. Poza epizodycznymi galami w Warszawie, właśnie w Poznaniu odbywały się liczne imprezy, organizowane przez Zdzisława Nowaka, późniejszego prezesa klubu PKB i jednego z szefów PZB.

Obecnie Zdzisław Nowak we współpracy z Tomaszem Babilońskim i Andrzejem Grajewskim powraca do idei promocji boksu zawodowego nad Wartą i w nowoczesnej hali poznańskiego AWF-u organizuje galę, podczas której okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli przede wszystkim pięściarze związani w Wielkopolską, a ich rywalami będą goście z Niemiec.

W walce wieczoru poznańscy kibice zobaczą gościnny występ Daniela Urbańskiego (21-8-3, 5 KO) promowanego przez Babilońskiego, który na dystansie 10. rund zmierzy się ze znanym z występów na polskich ringach Ronnym Mittagiem (14-1-1, 7 KO), a stawką tego pojedynku będzie wakujący pas BBU International w wadze średniej. Oprócz Urbańskiego w Poznaniu zaboksuje także drugi zawodnik Babilon Promotion Krzysztof Chudecki (3-0-1), który przez lata kariery amatorskiej reprezentował miejscowy klub PKB. Starszy z braci Chudeckich stoczy sześciorundową walkę z etatowym rywalem polskich pięściarzy Marcenem Gierke (10-41-2), którego pokonał już na punkty w Międzyzdrojach.

Ponadto na poznańskiej gali wystąpią: Mariusz Biskupski (16-19-1, 6 KO), którego czeka trudna przeprawa z solidnym Nickiem Klappertem (13-1, 9 KO), Krzysztof Ceglarek (5-0, 2 KO) na dystansie sześciu rund z reprezentującym Niemcy Adamem Gadajewem (4-11, 2 KO), debiutujący na zawodowym ringu Marcin Rekowski, o którego pojedynku z Manuelem Reussem (0-1) już informowaliśmy oraz Krzysztof Rogowski (3-0, 1 KO) z nieznanym jeszcze rywalem. Niebawem na BOKSER.ORG więcej szczegółów na temat poznańskiej gali.