KLICZKOWIE ZAGRAJĄ W PIŁKĘ W WARSZAWIE?

Redakcja, Informacja własna

2012-04-22

29 kwietnia na warszawskim Stadionie Narodowym odbędzie się piłkarski mecz gwiazd Polaków z Ukraińcami. Możliwe, że w drużynie naszych wschodnich sąsiadów wystąpią Witalij i Władimir Kliczkowie, mistrzowie świata w wadze ciężkiej i ambasadorowie Euro 2012 – poinformowała strona klitschko-brothers.com.

Niedzielne spotkanie ma służyć pogłębieniu relacji pomiędzy narodami, które za półtora miesiąca wspólnie zorganizują mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na cele charytatywne – pieniądze trafią na konto Domu Dziecka nr 1 w Warszawie oraz Domu Dziecka „Maluszek” w Kijowie.

Polska i Ukraina sąsiadują ze sobą, ale narody nie wiedzą o sobie zbyt wiele. Marzymy, aby dowiedzieć się więcej, zaprzyjaźnić się. Chcemy, abyśmy na Euro nie patrzyli tylko przez pryzmat zbudowanych dróg, mostów, infrastruktury. Chcemy, aby ludzie poczuli radość z organizacji mistrzostw – mówi pochodząca z Kijowa, a od lat mieszkająca w naszym kraju Weronika Marczuk, wybrana przez organizatorów na twarz imprezy.

W polskim zespole zagrają między innymi Marcin Dorociński (kapitan), Mariusz Czerkawski, Tomasz Iwan, Radosław Majdan, Maciej Orłoś, Mateusz Damięcki, Piotr Kraśko, Kuba Wesołowki i Paweł Deląg, a trenerski duet stworzą Andrzej Strejlau i Olaf Lubaszenko.

Ukraińską drużynę poza braćmi Kliczko mają stworzyć Andrij Szewczenko, dobrze znany w Polsce Żora Koroliow, a także były reprezentant kraju Siergiej Nagorniak, hokeista Siergiej Klimentiew, aktorzy Ostap Stupka, Oleg Karamazow, Aleksander Sidorenko i inni. Zespół poprowadzi Wiktor Leonienko, były zawodnik Dynama Kijów i reprezentacji Ukrainy.

Mecz będzie można oglądać w TVP1, TVP Sport i TV Polonia, a na Ukrainie transmitować go będzie NTU. Początek transmisji o godzinie 15:15.