STEVENSON I GONZALEZ W LIMICE

Piotr Jagiełło, Informacja prasowa, fightnews.com

2012-04-20

Dzisiaj w nocy kolejny zawodowy pojedynek stoczy mocno bijący Adonis Stevenson (17-1, 14 KO). Kanadyjczyk urodzony na Haiti zmierzy się z Noe Gonzalezem Alcobą (28-1, 20 KO) w 12. rundowym starciu o tytuły WBC Silver, IBF Intercontinental, NABA, NABO w kategorii super średniej. Wczoraj odbyło się oficjalne ważenie przed galą w Quebec. Transmisją pojedynku zajmie się kanał ESPN w ramach cyklu Friday Night Fights.

Faworyzowany "Superman" wniósł na wagę 75,9 kg, a jego urugwajski przeciwnik osiągnął górną granicę limitu, 76,2 kg.

W narożniku ulubieńca gospodarzy stanie Emanuel Steward. Legendarny trener 43 zawodowych mistrzów świata jest spokojny o formę swojego podopiecznego.

- Adonis jest w świetnej kondycji. Na ostatnich trzech treningach sparował po 12 rund w wysokim tempie z wielkimi facetami występującymi na co dzień w kategorii półciężkiej. Adonis zamierza zranić Gonzaleza i znokautować go. Powiedziałem wszystkim moim przyjaciołom, żeby nie przegapili tej walki, ponieważ mamy do czynienia z prawdziwym "Supermanem". Ten facet chce wnieść coś dobrego do boksu – powiedział aktualny opiekun m.in. Władimira Kliczki. 

W innych walkach obejrzymy dwóch reprezentantów Kolumbii. Eleider Alvarez (7-0, 5 KO) w limicie dywizji półciężkiej sprawdzi się z Rayco Saundersem (22-15-2, 9 KO). Z kolei w "królewskiej" kategorii zobaczymy Oscara Rivasa (9-0, 6 KO), który skrzyżuje pięści z Kendrickem Relefordem (22-16-2, 10 KO).

Eleider Alvarez 80,9 kg vs Rayco Saunders 81,1 kg (obaj pięściarze przekroczyli limit wagowy)
Oscar Rivas 106,7 kg vs Kendrick Releford 107,1 kg

Początek transmisji o godzinie 4:00 w nocy na kanale ESPN America. Powtórka w sobotę o 13:30.