PROTEST IRLANDCZYKÓW ODRZUCONY

Jarosław Drozd, iaba.ie

2012-04-18

Po poniedziałkowej porażce jednego z faworytów turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, aktualnego mistrza Europy wagi półciężkiej, Joe Warda, z reprezentantem gospodarzy, Bahramem Muzafferem, irlandzka federacja (IABA) złożyła protest przeciwko kontrowersyjnemu werdyktowi, który odebrał ich zawodnikowi prawo startu w Londynie.

Przypominamy, że Muzaffer po pierwszej rundzie przegrywał z Wardem 3-4, by po kolejnych 3 minutach walki wyjść na prowadzenie 12-11, ostatecznie wygrywając pojedynek 18-15. Mimo wyrównanej walki w ostatnim starciu, sędziowie od stanu 15-12 dla Warda zauważali tylko ciosy zadawane przez Muzaffera, "wystukując" mu w końcówce kolejno sześć oczek.

Protest IABA został wczoraj odrzucony przez sędziów apelacyjnych, którzy po obejrzeniu zapisu walki orzekli, że nie zostały tam złamane żadne przepisy i że wynik walki nie został wypaczony.

Dodajmy, że w gronie ćwierćfinalistów turnieju w Trabzonie jest aż 9 zawodników gospodarzy. Przegrał - jak dotąd - tylko Mehmet Topcakan (56 kg), którego w pierwszym dniu zawodów pokonał (14-12) Francuz Anthony Bret. Z Turkiem (Selcukiem Ekerem) rywalizować będzie dzisiaj Rafał Kaczor (52 kg).