ABRAHAM: WALKA Z PAVLIKIEM? BEZ WAHANIA!

Redakcja, allboxing.ru

2012-04-18

Przebywający aktualnie w Armenii były mistrz świata IBF wagi średniej, Arthur Abraham (34-3, 27 KO), powiedział, że jest gotów bez wahania zaakceptować propozycję walki z Kelly`m Pavlikiem (38-2, 33 KO). Dodajmy, że wcześniej szef grupy Top Rank, Bob Arum oznajmił, że Pavlik, również były mistrz świata wagi średniej, pod koniec 2012 roku może stoczyć walkę z Abrahamem.

- Będę bardzo szczęśliwy, jeśli otrzymam ofertę takiej walki i na sto procent przyjmę wyzwanie. Kelly Pavlik to wielki ringowy wojownik - powiedział na konferencji prasowej w Erewanie Abraham.

Abraham jest również zainteresowany pojedynkiem z mistrzem świata WBO wagi super średniej, Robertem Stieglitzem (41-2, 23 KO), który jego zdaniem jest faworytem w pojedynku z George`em Grovesem (14-0, 11 KO).

- Myślę, że Stieglitz pokona Grovesa, bo jest od niego lepszym i silniejszym zawodnikiem. Marzy mi się pokonanie Roberta, bo Stieglitz, tak jak ja, mieszka w Niemczech i ma wielu fanów. Myślę, że pojedynek o tytuł mistrza świata w hali zapełnionej niemieckimi fanami byłaby dla wszystkich bardziej interesujący - powiedział Abraham.

Arthur nawiązał przy okazji do swoich dwóch ostatnich pojedynków z Argentyńczykiem Pablo Oscarem Fariasem (20-2, 12 KO) i Piotrem Wilczewskim (30-3, 10 KO):

- Walka z Fariasem była stosunkowo prosta, ale jeśli chodzi o rywalizacje z Polakiem, mogę Wam powiedzieć, że był to bardzo silny przeciwnik, z którym musiałem ciężko popracować na zwycięstwo. Najważniejsze, że udało mi się wygrać, dzięki czemu dostanę szansę walki o tytuł mistrza świata WBO - zakończył Abraham, który w Armenii pozostanie jeszcze przez 3 dni.