WEGNER: 'TO W USA POWINNI SIĘ OD NAS UCZYĆ'

Rafał Kyć, boxen.de

2012-03-29

Już w najbliższą sobotę w Kilonii Piotr Wilczewski (30-2, 10 KO) zmierzy się z byłym mistrzem świata wagi średniej Arthurem Abrahamem (33-3, 27 KO). Tymczasem naturalizowany Niemiec zapewnia, że na pewno nie zlekceważy Polaka. Abraham podreśla również, iż ma za sobą bardzo udany obóz przygotowawczy, jednak pomimo to spodziewa się ciężkiej walki.

- To będzie trudna przeprawa. Ciężko pracowałem na treningach, jestem w szczytowej formie. Zrobię wszystko, aby w sobotę opuścić ring jako zwycięzca, choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe - mówił 'Król Arthur'.
 
- Podczas przygotowań Piotrek poznał kilka niezwykle cennych sztuczek, zarówno amerykańskiej, jak i europejskiej szkoły boksu - chwalił się trener "Wilka" Andrzej Gmitruk. Ulli Wegner nie pozostał mu dłużny i wyraził swoją, zupełnie odmienną opinię w tejże kwestii.
 
- Andrzej, czego można nauczyć się od Amerykanów? Jeśli już to oni powinni uczyć się od nas. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Darzę cię wielkim szacunkiem, prowadziłeś wielu dobrych pięściarzy, ale Arthur ma wielkie ambicje. Dla niego liczy się tylko wygrana i krok po kolejne mistrzowstwo świata - powiedział szkoleniowiec grupy Sauerland Event.