ONER: SOLIS BĘDZIE MISTRZEM

Mark Stainforth, boxingscene.com

2012-03-29

Do treningów powrócił Odlanier Solis (17-1, 12 KO), który przed rokiem przegrał już w pierwszej rundzie z Witalijem Kliczką. Odchudzony wówczas Kubańczyk doznał poważnej kontuzji kolana pod koniec 1. rundy i nie był w stanie kontynuować walki. Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych pięściarzy wagi ciężkiej ostatnich lat "La Sombra" trenuje na obozie Miguela Cotto. Portorykańczyk szlifuje formę do starcia z Floydem Mayweatherem.

Promotor Solisa, Ahmet Oner, wierzy w swojego zawodnika i zapowiada, że w niedalekiej przyszłości 31-latek może sięgnąć po pas mistrzowski. Na celowniku znalazł się czempion federacji WBA, IBF, WBO i IBO Władimir Kliczko (57-3, 50 KO).

- Solis jest wyjątkowym pięściarzem i wciąż wierzę, że może poważnie namieszać w wadze ciężkiej. Ludzie zapomnieli nieco o Odlanierze, ponieważ był przez ostatni rok nieaktywny. Jestem przekonany, że Solis wróci na świecznik gdy tylko stoczy pierwszy pojedynek. Jeśli Kubańczyka będą omijać kontuzje to w niedalekiej przyszłości zostanie mistrzem świata. Chcielibyśmy konfrontacji z Władimirem Kliczką. Oczywiście, nie mamy również nic przeciwko rewanżowi z Witalijem – zapowiada Oner.