ŁASZCZYK WYMĘCZYŁ WYGRANĄ

Redakcja, Boisko.pl

2012-03-24

Na gali w Atlantic City Kamil Łaszczyk (8-0, 5 KO) wywalczył pierwszy tytuł, pokonując na punkty swojego rówieśnika Tevina Farmera (4-3-1, 1 KO). 21-letni Polak jest od teraz młodzieżowym mistrzem świata federacji WBO w wadze super piórkowej.

Pierwsze minuty były niezwykle nerwowe w wykonaniu młodego Polaka. Widać co prawda było, że zależy mu na mocnym i nokautującym ciosie, lecz przez to w ringu pojawiło się sporo chaosu. Dopiero w trzeciej rundzie Kamil trafił przypadkowo w wymianie lewym sierpowym, ale pozycja mańkuta wyraźnie mu nie pasowała.

Na szczęście od czwartego starcia Łaszczyk uspokoił swój boks, zaczął operować lewym prostym i trafiał bezpośrednim prawym. Dwukrotnie uczynił to w czwartej i piątej odsłonie, zepchnął rywala do obrony, a temu dodatkowo sędzia odebrał punkt za trzymanie w rundzie szóstej. Polakowi w jednej z tych przepychanek pękł lewy łuk brwiowy, lecz rozcięcie nie okazało się groźne.

Farmer rzucił wszystko na jedną kartę w siódmym starciu, ostro natarłna Kamila, lecz ten dobrze się bronił, natomiast przeciwnik przed ostatnią rundą już "pływał" ze zmęczenia. Po minutowej przerwie znów ambitnie natarł, jednak Kamil ładnie skontrował go dwukrotnie prawym krzyżowym z odejścia i stonował jego zapał. Niestety za moment sam powrócił do trochę chaotycznych ataków, przez co odebrał sobie atuty. Po ostatnim gongu sędziowie nie mieli natomiast wątpliwości i zgodnie przyznali zwycięstwo naszemu rodakowi, punktując na jego korzyść 79:73, 77:75 i 78:74.